Práce v blízkosti trolejí

Moderátor: Josef

jindram

Práce v blízkosti trolejí

Příspěvekod jindram » čtv 08. srp 2019 14:31:36

Zdravím,

přisel jsem mezi Vás zkušené elektromechaniky pro radu.

Můžete mi prosím sdělit, závážnost problému?

Jedná se o skutečnost, že v blízkosti mého obydlí je trakční vedení trolejbusu. Stavební firma, která opravuje kanalizaci má k těmto pracem jeřáb, bagry apod. Není v tomto případě požadované nějaké ochranné pásmo od tohoto vedení? Ve skutečnosti jedou v těsné blízkosti s rameny od tohoto vedení, protože kanalizace v daném místě je téměř pod jedním vláknem... Co by se stalo, kdyby se ten stroj, který je asi z vodivého kovu dotkl tohoto vedení? vzhledem k tomu, že je i zapatkovaný, tzn asi i uzeměný? Co by se stalo? Jsem fakt laik a tomuto nerozumím.. Neměli by si přes to vedení natáhnout nějakou chráničku, nebo tak? Je tam nějaké riziko pro pracovníky, případně pro lidi procházející okolo?

díky za odpověď
mp1

Re: Práce v blízkosti trolejí

Příspěvekod mp1 » čtv 08. srp 2019 20:16:15

asi to budete považovať za idiotské, ale - cez železničnýnprejazd (pred modernizáciou, dnes už úrovňové prejazdy nie sú) prechádzalo auto-žeriav/bager - taký ako píšete, celokovový a elektrovodivý. strhol trolejové vedenie, čím na dosť dlho prerušil železničnú dopravu. a pretože auto malo gumové kolesá a vedení na zem spadniutých sa nik nedotkol, celý prípad skončil hospodárskou škodou. a rovnako žiadne zviera neutrpelo ...