c-zero nejde vyrařadit P poloha

Moderátor: Josef

flantyk
Příspěvky: 3
Registrován: ned 31. pro 2023 9:46:35

c-zero nejde vyrařadit P poloha

Příspěvekod flantyk » ned 31. pro 2023 9:57:13

Zdravím,
cca 14dní zpět se mi stalo že jsem po ránu nastartoval svůj C-zero, ale nemohl jsem vyřadit P polohu abych mohl vyjet. Nikde žádná chyba, nic. Odpoledne jsem to zkusil znovu a vše vpohodě, normálně jsem zařadil a vyjel.
Dnes ráno to samé, opět žádná chyba nic, jen prostě nemůžu po nastarování vyřiadit parkovací polohu. Teplota kolem 0°C, lehká námraza.
Napadlo mě že by to mohlo být teplotou, ale na zařátku prosince kdy byl daleko větší mráz jsem problém neměl.

Nějaké nápady čím by to mohlo být?

Děkuji
kwe@riska.cz
Příspěvky: 3
Registrován: stř 28. dub 2021 8:54:23

Re: c-zero nejde vyrařadit P poloha

Příspěvekod kwe@riska.cz » ned 31. pro 2023 12:21:35

Už se to řešilo na více fórech. Zatuhnutá součástka zajišťující řazení... takový trojúhelník vzadu na reduktoru. Přístup normálně z pod auta zezadu.

Rozebrat a promazat. V opačném případě hrozí prasknutí této součástky. Je to z nějakého plastu.
flantyk
Příspěvky: 3
Registrován: ned 31. pro 2023 9:46:35

Re: c-zero nejde vyrařadit P poloha

Příspěvekod flantyk » sob 13. led 2024 19:22:02

Zdravím,
tak nakonec problém je jinde.
Na vyřazení "P" polohy jsou navázány 2 lanka - od zapalování a od brzdy. Obě lanka musí povolit a odjistit takovou platovou zarážku která pak dovolí vyřadit "P" polohu. Bohužel lanko od brzdy nějak nefunguje a tudíž neodblokuje plastovou zarážku, viz fotka.
Zároveň přikládám i schéma co jsem našel na jiných forech, třeba se bude někomu hodit.

Při problému s tou plastovou součáskou u reduktoru by se měla i rozsvítit kontrolka, což v mém případě nenastalo.
Přílohy
miev_gear_shifter_schema.png
86c4a26ca1a3c0fdf176ad568e17d81a.png
IMG_20240113_093544 (1).jpg