Možnosti nastavení nabíjení

Moderátor: Josef

Pisi69
Příspěvky: 47
Registrován: ned 01. pro 2019 8:57:19

Možnosti nastavení nabíjení

Příspěvekod Pisi69 » úte 25. srp 2020 9:17:31

Ahoj,

chtěl bych Vás požádat o radu jak a kde na CitiGoučku nastavujete níže uvedené parametry nabíjení:
1. hranici % nabít (např max na 80% při AC)
2. využití nočního proudu
3. jednorázové vs opakované/ pravidelné nabíjení (v mém případě především jednorázové

Mě osobně se bohužel nedaří jednorázové nastavení k mé spokojenosti nějak smysluplně nastavit. K nastavení využívám aplikaci ŠkodaConnect, kde při zadání níže uvedených parametrů mi bud skáče nutnost zadat datum kdy chci mít auto připravené (co nechápu když chci jednorázově nabít např, v době nízkého tarifu) .
Aplikaci Move&Fun nevyužívám - při každém připojení v autě musím dokola potvrzovat připojení telefonu :-/ (nevím jestli je normální). Využití této aplikace mi ale nepřijde moc komfortní, jelikož při zaparkování auta v garáži a pozdějším připojení nabíječky ne vždy potřebuji 80% a noční proud atd.. a nechci pokaždé k tomu "lézt" do auta..

Také nevím jestli se mi nastavení z ŠkodaConnect neperou/ aktualizuji do MoveFun a obráceně.. jo mám aplikace na iPhone tak snad to není nakousnutím :-)

Děkuji za Vaše zkušenosti a tipy nastavení.
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Možnosti nastavení nabíjení

Příspěvekod Štemba » úte 25. srp 2020 23:18:19

move a fun i škoda connect propisují společne nastaveni, Škoda connect je jednodussi, jen v ní nejde nastavit minimální úroveň nabití baterie na víc jak 50%, to je třeba v move a fun. Jinak všechnz 3 bodz nastaví v škoda connect.
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Možnosti nastavení nabíjení

Příspěvekod Štemba » stř 26. srp 2020 7:21:13

Pisi69 píše:Ahoj,
3. jednorázové vs opakované/ pravidelné nabíjení (v mém případě především jednorázové

Mě osobně se bohužel nedaří jednorázové nastavení k mé spokojenosti nějak smysluplně nastavit. K nastavení využívám aplikaci ŠkodaConnect, kde při zadání níže uvedených parametrů mi bud skáče nutnost zadat datum kdy chci mít auto připravené (co nechápu když chci jednorázově nabít např, v době nízkého tarifu) .

Co přesně má být cílem? Jen úroveň nabití, nebo požadavek nabití v čase NT (nízkého tarifu), kombinace obojího?
Pisi69 píše:Aplikaci Move&Fun nevyužívám - při každém připojení v autě musím dokola potvrzovat připojení telefonu :-/ (nevím jestli je normální). Využití této aplikace mi ale nepřijde moc komfortní, jelikož při zaparkování auta v garáži a pozdějším připojení nabíječky ne vždy potřebuji 80% a noční proud atd.. a nechci pokaždé k tomu "lézt" do auta..

Mě stačil telefon jednou spárovat a od té doby se spojuje automaticky a pokud se aplikaci nezakáže běžet na pozadí, tak se i sama spouští ve chvíli kdy se spojí telefon s autem (toto jsem si zrušil, žere dost baterky)
Pisi69
Příspěvky: 47
Registrován: ned 01. pro 2019 8:57:19

Re: Možnosti nastavení nabíjení

Příspěvekod Pisi69 » stř 26. srp 2020 12:19:29

Mohl bych Vás požádat o poslání obrazovky aplikace jak by jste nastavil níže uvedené případy:

1) Přijedu do garáže a potřebuji jednorázově (co nejříve) nabít na 80%
2) Přijedu do garáže a potřebuji jednorázově (v NT od 22-06) nabít na 80%

Mě v obou případech (čistého nabíjení) v aplikaci "connect" pořád skáče "datum+čas" kdy má být auto připraveno (což z mého pohledu je jedno - prostě co nejdříve)

Děkuji
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Možnosti nastavení nabíjení

Příspěvekod Štemba » stř 26. srp 2020 14:09:38

Pisi69 píše:Mohl bych Vás požádat o poslání obrazovky aplikace jak by jste nastavil níže uvedené případy:
1) Přijedu do garáže a potřebuji jednorázově (co nejříve) nabít na 80%

Používám na to takovou oberličku, aneb levou rukou, za pravým uchem :-D
Screenshot_20200826-132716_KODA Connect.jpg

Minimální úroveň nabití, k tomu stačí nastavit nějaký plán, třeba s opakováním jednou za týden a v tom stačí nastavit maximální hodnotu na stejných 80% jako je minimální úroveň nabití. Auto se pak po připojení k nabíječce nabije hned na 80% a co je nad 80% do nastavené hodnoty to nechá na daný den. V tomto případě je rozdíl 0, takže cíl je splněn.
Pokud chceš nabíjet do plna, plány se deaktivují stiskem tlačítka se zástrčkou (pokud svítí, používá plánovač, pokud nesvítí, nabíjí se do plna. Případně vypnutím plánů ve škoda connect).
Pozor jen na to, že minimální úroveň nabití nad 50% nejde nastavit ve škoda connect, ale jen v move a fun (pokud chceš, udělám snímek až budu v autě).
Pisi69 píše:2) Přijedu do garáže a potřebuji jednorázově (v NT od 22-06) nabít na 80%

Mě v obou případech (čistého nabíjení) v aplikaci "connect" pořád skáče "datum+čas" kdy má být auto připraveno (což z mého pohledu je jedno - prostě co nejdříve)
Děkuji

Toto bych musel vyzkoušet, nabízí se anologicky, jen v plánu nastavíš od kdy je NT, buď to bude pak dobíjet jen v NT bez vazby na úroveň nabití, nebo napřed bez ohledu na sazbu do minimální úrovně a pak čekat s dobitím na nastavené max na NT, záleží jak to programátor myslel....
Kdyžtak to vyzkouším. Já NT nepoužívám, mám rozdíl mezi NT a VT 0,07,-Kč na kWh, tak je to pro mě bezpředmětné.
Pisi69
Příspěvky: 47
Registrován: ned 01. pro 2019 8:57:19

Re: Možnosti nastavení nabíjení

Příspěvekod Pisi69 » stř 26. srp 2020 16:23:51

2Štemba - děkuji za sdílení - ale tohle "křižné" drbání mi právě vadí. zbytečně složité na tak jednoduchou věc. a pokaždé to "přestavovat"

S tím "minimání % nabití baterie" mě přijde, že do češtiny je to špatně přeloženo (v aplikaci eUP, ENG videa) mi přijde že to určuje do jakého min% stavu baterie může fungovat vzdálené klimatizování auta (abych nevybil baterii na 0).. Jinak mi ta položka vůbec nedává smysl..

Pokud by to mělo fungovat jak je to popsané, tak by to mělo dělat přesně co chci (nastavim 80 a auto se nabije "co nejdříve" na 80) a plán by pak ovlivňoval jen rozdíl navíc..ale pak nedává smysl omezení na "min 50%"... a celkově je použití min%+plan nelogické

Napsal jsem na škoda support pro aplikace, tak se snad brzo ozvou..

Děkuji a dám vědět co odpoví..
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Možnosti nastavení nabíjení

Příspěvekod Štemba » stř 26. srp 2020 19:08:54

Pisi69 píše:2Štemba - děkuji za sdílení - ale tohle "křižné" drbání mi právě vadí. zbytečně složité na tak jednoduchou věc. a pokaždé to "přestavovat"

S tím "minimání % nabití baterie" mě přijde, že do češtiny je to špatně přeloženo (v aplikaci eUP, ENG videa) mi přijde že to určuje do jakého min% stavu baterie může fungovat vzdálené klimatizování auta (abych nevybil baterii na 0).. Jinak mi ta položka vůbec nedává smysl..

Pokud by to mělo fungovat jak je to popsané, tak by to mělo dělat přesně co chci (nastavim 80 a auto se nabije "co nejdříve" na 80) a plán by pak ovlivňoval jen rozdíl navíc..ale pak nedává smysl omezení na "min 50%"... a celkově je použití min%+plan nelogické

Napsal jsem na škoda support pro aplikace, tak se snad brzo ozvou..

Děkuji a dám vědět co odpoví..

Ano, plan ovlivňuje rozdil od minima do nastavené hodnoty (úsměvné je, že jde nastavit minimum na 100% a v plánu pak požadovanou hodnotu menší a není to vyhodnoceno jako chyba).
Minimum jde nastavit v intervalu 0 - 50% v škoda connect a 0 - 100% v move a fun.

Pokud není zaply žádný plan, tak se po připojení nabíjení začne nabíjet do 100%.

Pro použití plánovaného chlazení mimo nabíječku se musí povolit vyuziti akumulátoru pro klimatizací (v move a fun). Při ručním spuštění přes škoda connect řekne že není na nabíječke a chce potvrdit spusteni.

Pod 30% (nepamatuji si presne, možná min, už jsem to dlouho nezkousel) úrovně nabiti baterie odmítne klimu/topení na dálku spustit s hlaskou, že je nízká úroveň akumulatoru.
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Možnosti nastavení nabíjení

Příspěvekod Štemba » čtv 27. srp 2020 7:59:22

Pisi69 píše:2) Přijedu do garáže a potřebuji jednorázově (v NT od 22-06) nabít na 80%

Tak toto jednoduše přes minimální uroveň nabití nejde, hodnota minimálně úrovně je nadřazená časovému oknu NT, čili se po připojení začne auto hned nabíjet do minimální úrovně. Tudíž buď složitě přes plánování a snížení minimální úrovně nebo bych šel jednodušší cestou a udělal si u zásuvky v garáži přepínč na trvale zapnuto/ovládáno pomocí HDO a nabíjel na minimální uroveň jako v prvním případě.