Palubní nabíječka

Moderátor: Josef

autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod autodiag » pát 19. čer 2020 15:01:18

ty jsi takovy zkusebni jezdec vseho druhu si vyzkousej jak moc zdarma to je kdyz nemas udaje platebni karty (v uctu ktery je zdarma a stojis u stojanu ktery je take zdarma :D ) ...musel mi to zapnout az technik jedouci nekde po D :D ..a take doporucuji zavolat s problemem na cislo uvedene na stojanu,je to take pomerne narocny psychicky test odolnosti :D
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod Štemba » pát 19. čer 2020 15:47:08

autodiag píše:ty jsi takovy zkusebni jezdec vseho druhu si vyzkousej jak moc zdarma to je kdyz nemas udaje platebni karty (v uctu ktery je zdarma a stojis u stojanu ktery je take zdarma :D ) ...musel mi to zapnout az technik jedouci nekde po D :D ..a take doporucuji zavolat s problemem na cislo uvedene na stojanu,je to take pomerne narocny psychicky test odolnosti :D

To psali u mejlů k registraci, že bez karty ani ten na rok zdarma nepojede a vzhledem k nutnosti autorizovat spuštění nabíjení, tak logicky ani ten AC Menekes nemůže jet. Stačí číst, jak sám píšeš :D :lol:
autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod autodiag » pát 19. čer 2020 16:11:25

Štemba píše:To psali u mejlů k registraci, že bez karty ani ten na rok zdarma nepojede a vzhledem k nutnosti autorizovat spuštění nabíjení, tak logicky ani ten AC Menekes nemůže jet. Stačí číst, jak sám píšeš :D :lol:


a bude mit porad blbe keci a bude..neda si pokoj a neda ;) ..

samozdrejme ze jsem to cetl,nicmene mi pripadalo zybtecne nekam davat platebni udaje ,ovzlast kdyz ma nabijeni zdarma..nebo kdyz ti napisu posli mi sve udaje na karte vcetne CSV tak mi je posles jen proto ze ti to napisu ???
a jako perla na zaver ,specialne pro chytre ,aby jsi mel o cem premejslet,kdyz uz si zase tahas texty z kontextu mudrlante

v Olomouci mame 4 nabijeci mista..na vse krom zmineho Kauflandu mi dobijeni fungovalo BEZ vlozenych platebnich udaju..logicke vid ;) ..
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod Lama » pát 19. čer 2020 16:27:56

Štemba píše:
Lama píše:
Citigo e IV píše:...budu nabíjet na veřejné stanici a budu ji chtít použít jako parkoviště. třeba na čezu je tuším 5 hodin nabíjeni na AC bez poplatku za parkování a pokud přijedu chci stát 4 hodiny, ale přes AC 7,2 Kw bych měl 100% za 2 hodiny, tak si nastavím proud tak, aby mě to prostě časově vyšlo a nikdo mě nemohl prudit, že nenabíjím.

Až si to přečte "Karel", tak tě poučí... http://elektroforum.cz/viewtopic.php?f=17&t=792
A napsat to na Hybrid, tak budeš kamenován... :lol:

ČEZ v té svojí aplikaci ukazuje cenu za nabíjení u každého nabíjecího výstupu rozdílně? Čili u Kaufu DC za prachy u těch co ho maj placený a současně AC po dobu otvírací doby píše zdarma?

Ano, DC se platí včetně stání, AC je zdarma i stání je zdarma.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod Lama » pát 19. čer 2020 16:39:30

Štemba píše:Jak píšeš, vidím u všeho zdarma (škoda-promo), čili s běžným tarifem tam budou rozdíly. Kaufland píše že to AC mají zdarma po dobu otevírací doby, tak jestli se i u AC mění popisek s cenou dle otevíračky, tak to teda maj docela vymakaný.

Škoda-promo má vše zdarma i stání zdarma. Ostatní tarify platí na DC + stání na DC. AC mají všichni zdarma včetně stání.
Kaufland dle Chmelíka z ČEZu patří v ČR mezi specifika, kde je AC nezajímá a je zdarma nabíjení i stání. V Německu Kaufland, ALDI, IKEA, ... mají funkční nabíječky (až na některé výjimky) pouze po otevírací dobu. Až zhasnou světla v krámu, vypnou i stanice a nabijete až v pondělí... Mám obavu, že u nás to OC brzo také změní. Možná tak jak píšete, nebo jako Globus, že zdarma nebude nic.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod autodiag » pát 19. čer 2020 16:49:37

Lama píše:Škoda-promo má vše zdarma i stání zdarma. Ostatní tarify platí na DC + stání na DC. AC mají všichni zdarma včetně stání.


to jsem si myslel taky, ale vyvedli me celkem rychle z omylu :( ..rad bych se pletl
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod Štemba » pát 19. čer 2020 16:55:40

Je fakt, že u toho Kaufu už maj cedule nachystaný na bezplatné nabíjení jen po dobu otvírací doby. Buď jim je to sumak zatím, nebo to nemaj ještě dořešene po technické stránce.
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod Štemba » pát 19. čer 2020 16:59:17

autodiag píše:
Štemba píše:To psali u mejlů k registraci, že bez karty ani ten na rok zdarma nepojede a vzhledem k nutnosti autorizovat spuštění nabíjení, tak logicky ani ten AC Menekes nemůže jet. Stačí číst, jak sám píšeš :D :lol:


a bude mit porad blbe keci a bude..neda si pokoj a neda ;) ..

samozdrejme ze jsem to cetl,nicmene mi pripadalo zybtecne nekam davat platebni udaje ,ovzlast kdyz ma nabijeni zdarma..nebo kdyz ti napisu posli mi sve udaje na karte vcetne CSV tak mi je posles jen proto ze ti to napisu ???
a jako perla na zaver ,specialne pro chytre ,aby jsi mel o cem premejslet,kdyz uz si zase tahas texty z kontextu mudrlante

v Olomouci mame 4 nabijeci mista..na vse krom zmineho Kauflandu mi dobijeni fungovalo BEZ vlozenych platebnich udaju..logicke vid ;) ..

Polemiku nad platebními kartami s tebou rozvíjet nebudu, zase by se to zvrtlo a bylo bo víc než OT.
Sorry, ale ty si neskutečně nabiháš.
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod Lama » pát 19. čer 2020 17:04:23

autodiag píše:
Lama píše:Škoda-promo má vše zdarma i stání zdarma. Ostatní tarify platí na DC + stání na DC. AC mají všichni zdarma včetně stání.


to jsem si myslel taky, ale vyvedli me celkem rychle z omylu :( ..rad bych se pletl

Já činil několik dotazů na ČEZ a odpovědi mám od pana Chmelíka v mailu. Za měsíc se ale mohlo hodně změnit, stále to vyhodnocují a upravují.
Mohu se zeptat, jak konkrétně Vás vyvedly z omylu? Děkuji.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod autodiag » pát 19. čer 2020 17:17:11

Štemba píše:Polemiku nad platebními kartami s tebou rozvíjet nebudu, zase by se to zvrtlo a bylo bo víc než OT.
Sorry, ale ty si neskutečně nabiháš.


fakt jo ? dosel ti argument nebo uz nevis jak prekroutit prekroucene ;) ? :D
autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod autodiag » pát 19. čer 2020 17:26:39

Lama píše:Já činil několik dotazů na ČEZ a odpovědi mám od pana Chmelíka v mailu. Za měsíc se ale mohlo hodně změnit, stále to vyhodnocují a upravují.
Mohu se zeptat, jak konkrétně Vás vyvedly z omylu? Děkuji.


byl jsem "trochu" nasranej uz proto ze jsem stal u nabijecka jak ocas s prazdnym aute...
po tom co uz jednou po mailove komunikaci jsem byj ujisten ze je vse ok,jsem zase nemohl nabijecku aktivovat (podotykam ze zbyle 3 no problem)
nasledne pres infolinku jsem postupne dostaval asu 5 cisle postupne me kazde reklo to dalsi :D
dovolal jsem se na cloveka ktery byl velmi ochotny ,rikal ze ridi jestli neva ze to bude az za minutu peoroze ridi(nevadilo stal jsem tam uz 30 min),po chvilce mi stojan aktivoval a hledali jsme kde je problem,rekl mi co uz jsem napsal o nekolik prispecku vejs..ze pokud budu na CCS dele jak hodinu tricet + 10 minut hajeni a i kdyz potom se zase pripnu na nabijecku je to spoplatnene a prave z toho duvodu maji pry povinnost zadat platebni udaje i ti co maji free dobijeni ..jak jsem koupil tak prodavam
tim samozdrejme nezpochybnuju tve informace
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod Lama » pát 19. čer 2020 18:47:42

autodiag píše:
Lama píše:Já činil několik dotazů na ČEZ a odpovědi mám od pana Chmelíka v mailu. Za měsíc se ale mohlo hodně změnit, stále to vyhodnocují a upravují.
Mohu se zeptat, jak konkrétně Vás vyvedly z omylu? Děkuji.


byl jsem "trochu" nasranej uz proto ze jsem stal u nabijecka jak ocas s prazdnym aute...
po tom co uz jednou po mailove komunikaci jsem byj ujisten ze je vse ok,jsem zase nemohl nabijecku aktivovat (podotykam ze zbyle 3 no problem)
nasledne pres infolinku jsem postupne dostaval asu 5 cisle postupne me kazde reklo to dalsi :D
dovolal jsem se na cloveka ktery byl velmi ochotny ,rikal ze ridi jestli neva ze to bude az za minutu peoroze ridi(nevadilo stal jsem tam uz 30 min),po chvilce mi stojan aktivoval a hledali jsme kde je problem,rekl mi co uz jsem napsal o nekolik prispecku vejs..ze pokud budu na CCS dele jak hodinu tricet + 10 minut hajeni a i kdyz potom se zase pripnu na nabijecku je to spoplatnene a prave z toho duvodu maji pry povinnost zadat platebni udaje i ti co maji free dobijeni ..jak jsem koupil tak prodavam
tim samozdrejme nezpochybnuju tve informace

Moc děkuji za popsané. Zřejmě jste se dostal až k servismanovi ABB. Mě takto několikrát otevřel nabíječku, přičemž ležel na pláži u moře...
Ohledně toho zpoplatnění jsem jim psal, že by mělo být alespoň 59 sekund zdarma a platit až od první celé minuty. Takto že si ke každému nabíjení účtují hned 2,-Kč. Takže jak je vidět to asi rychle nastavili na 10 minut.
Trochu mi ale zaráží, že když do 90 minutách na CCS ukončíte navíjení, odpojíte kabel a zahájíte novou relaci, tak se přeci nemůže platit za stání. Zřejmě, když se neodpojí kabel, tak by to účtovalo za stání, to bych chápal, ale asi to nepůjde spustil, jelikož stanice bude hlásit obsazeno.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod autodiag » pát 19. čer 2020 19:00:34

Lama píše:Moc děkuji za popsané. Zřejmě jste se dostal až k servismanovi ABB. Mě takto několikrát otevřel nabíječku, přičemž ležel na pláži u moře...
Ohledně toho zpoplatnění jsem jim psal, že by mělo být alespoň 59 sekund zdarma a platit až od první celé minuty. Takto že si ke každému nabíjení účtují hned 2,-Kč. Takže jak je vidět to asi rychle nastavili na 10 minut.


to by mohl byt on,byl opravdu strasne ochotny a sdilny,prokecali jsme asi 3/4 hodiny

Lama píše:Trochu mi ale zaráží, že když do 90 minutách na CCS ukončíte navíjení, odpojíte kabel a zahájíte novou relaci, tak se přeci nemůže platit za stání. Zřejmě, když se neodpojí kabel, tak by to účtovalo za stání, to bych chápal, ale asi to nepůjde spustil, jelikož stanice bude hlásit obsazeno.


je to jednoduche i kdyz odpojis kabel tak to spustit pujde, ale vzhledem k tomu ze se prihlasis stejnym ID tak tam bude nejaky time in ktery bude hlidat prave tu dobu stani aby to nekdo takhle nezneuzil..a samo to take nebude nabijet...cili sice odpojis ale kdyz se dejme tomu za 5 minut zase prihlasis (stejnym ID) bude ti uctovat pravdepodobne stani protoze je temer jiste ze uz mas nabito a jen stojis ;)
tak bych to chapal ja..svou logiku to ma ale jestli to tak opravdu je nevim
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod Lama » pát 19. čer 2020 21:23:19

Lama píše:...cili sice odpojis ale kdyz se dejme tomu za 5 minut zase prihlasis (stejnym ID) bude ti uctovat pravdepodobne stani protoze je temer jiste ze uz mas nabito a jen stojis ;)

Ano, ale když opravdu budu nabíjet, tak to přeci nemůže účtovat ještě za stání...
Bude to závislé na tom ID. Zkusil jsem to - ukončil jsem nabíjení po 15 min. a znovu spustit a ID není stejné.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod autodiag » pát 19. čer 2020 21:31:26

Lama píše:Ano, ale když opravdu budu nabíjet, tak to přeci nemůže účtovat ještě za stání...


nemuzu to rict 100%,jen pisu jak jsem to dle toho rozhovoru pochopil
a jak jsem psal,mozna predpokladaji ze kdyz nabijecka ukonci dobijeni a ty za urcity cas rekneme 10 minut zaktivujes znovu svym ID nabijeni muze to byt brano jako stani treba i dle stavu baterie ktera bude logicky plna...nevim..ale nejak podobne to bude

Lama píše:Bude to závislé na tom ID. Zkusil jsem to - ukončil jsem nabíjení po 15 min. a znovu spustit a ID není stejné.

tim ID jsem myslem ID/cislo tveho RFID
ID nabijeni bude vzdy jine
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Palubní nabíječka

Příspěvekod Štemba » pát 19. čer 2020 22:10:49

Lama píše:
Lama píše:...cili sice odpojis ale kdyz se dejme tomu za 5 minut zase prihlasis (stejnym ID) bude ti uctovat pravdepodobne stani protoze je temer jiste ze uz mas nabito a jen stojis ;)

Ano, ale když opravdu budu nabíjet, tak to přeci nemůže účtovat ještě za stání...
Bude to závislé na tom ID. Zkusil jsem to - ukončil jsem nabíjení po 15 min. a znovu spustit a ID není stejné.

Zpoplatněno je buď po 90 minutach nabijeni na DC, nebo 8 hodinách na AC a současně od každé 1. minuty po skončení nabíjení (podle toho co nastane dřív), čili znovupripojeni nabiteho auta hned začnou účtovat. Znovupripojeni nenabiteho by neměly účtovat dřív než za dalsich 90/480 minut nebo po nabiti, bude to nová relace a čip je vázán na uživatele, nikoliv na auto (jedním chipem, můžeš nabíjet víc aut, pod jedním uživatelským účtem můžeš mít víc uživatelů (pouze v rámci blízké rodiny) a víc čipů. (z obecného přístupu vybočuje tarif škoda-promo)

https://www.elektromobilita.cz/file/ede ... clean2.pdf