Tesla Model S a nová klíčenka

Moderátor: Josef

Pa3x
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. črc 2023 13:10:14

Tesla Model S a nová klíčenka

Příspěvekod Pa3x » úte 25. črc 2023 10:25:20

Ahojte,
kúpil som Teslu Model S100D 2018 a dostal som k nej dva kľúče/ prívesky/ kľúčenky, nazvime to pracovne autíčko. Z toho jeden pravidelne používam a druhý bol odložený ako rezervný. Potrebujem teraz začať využívať aj to druhé autíčko lenže... nejde. Najlogickejšie riešenie tak bolo vymeniť baterku. Bohužiaľ nepomohlo a nič sa nestalo. Tak samozrejme strýco Google poradil tutorial, ako pridať nový kľúč, lenže evidentne je to návod pre MCU2, pretože pojednáva o "Control > Locks > Add. Ja mám aprílovú TMS, čiže ešte MCU1. Nevedel by náhodou pls niekto poradiť, čo s tým? Našiel som v menu len Aktualizovať kľúčenku" mal som ju položiť do priehradky a kliknúť na aktualizovať. To som skúsil, vypísalo, že kľúčenka V2 bola aktualizovaná, ale nič sa nestalo. Skúsil som tam dať tú funkčnú a klikol som aktualizovať. Vypísalo, že kľúčenka V1 aktualizovaná úspešne. A znova nič. Vôbec neviem, čo to vlastne táto aktualizácia robí a či vôbec viem nejako pridať toto druhé autíčko do systému? Fungovať by malo, ak sa priblížim s ním k autu, niečo v aute ťukne a taktiež pri tej aktualizácii ju načítalo, ale nefungujú ani hardvérové tlačidlá, ani keyless. Neviem, či to malo byť by default aktívne, predošlý majiteľ si myslel, že je vybitá, tak to neskúšal ani a každému stačí väčšinou jeden kľúč.
díky moc za každú radu či nasmerovanie