Hřebíček v kabelu od elektriky panelový dům

Co se jinam nevešlo

Moderátor: Josef

David1247
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14. lis 2023 4:34:49

Hřebíček v kabelu od elektriky panelový dům

Příspěvekod David1247 » úte 14. lis 2023 7:57:50

Dobrý den zdravím všechny a předem prosím radu někoho kdo má zkušenosti v tomto segmentu a ví idealně člověk který se timto zivi.

Stala se nám doma nepříjemná věc, při práci a úklidu lišt kolem ložnice jsem se dotkl železného hřebíčku který byl zatlučen do dřevěné lišty (pod lištami jsou kabely elektriky,,nové měněné) a dostal jsem ránu, záhy poté jsem zjistil že do hřebíčku jde 220 a firma která pokládala podlahu probila hřebíček do kabelu od elektriky nic nejiskrilo hrebicek byl pouze vodic. Vše je už v pořádku a vše vymemeno a zaizolovano a ok. Jen bych se chtěl zeptat byly v tu dobu zapnuté pc a jeden z nich byl vypnut ale v zasuvce . Když jsem se dotkl(jako vodič) hřebíčku tak logicky me to "koplo" a mohl vzniknout kratky okruh jestli se nepletu ? ale ten je mezi mnou a konretne tim mistem tedy tim hrebickem a nikam jinam to po vedeni elektriky snad nejde nebo pokud ano tak by to melo byt v pohode ?Je tu ochrana skrze tyto zarizeni jako je televizor a pocitace? Pouzivam klasicke zasuvky s vypinacema. Podotkl bych jeste ze podlaha vcetne list byla pravidelne uklizena mopem s vodou a vse bylo v pohode kdybych se ho nedotkl v dusledku prace s listami tak bych to nejspis nikdy nezjistil .Dekuji moc za odpoveď .
Naposledy upravil(a) David1247 dne úte 14. lis 2023 12:16:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4062
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Hřebíček v kabelu od elektriky panelový dům

Příspěvekod Josef » úte 14. lis 2023 12:08:51

Zde je forum pro elektroautomobily, bude lepší dát dotaz na jiného forum, zabývající se elektroinstalacemi. Tyto příhody by měl řešit proudový chránič, pokud nemáte, tak nechat dodělat.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
ozana
Příspěvky: 165
Registrován: úte 15. pro 2015 14:13:26
Bydliště: Orlová

Re: Hřebíček v kabelu od elektriky panelový dům

Příspěvekod ozana » stř 22. lis 2023 16:56:35

Krátký okruh by vzniknul až při propojení fázového vodič a "nuláku", zalepil bych tu dírku po hřebíčku nebo lépe izolační páskou zaizoloval ten propíchnutý kabel a hotovo.
Jezdím na proud, najeto 70 tisíc km. G-E STROMOS 7,5 let a 75 tisíc km.