Stránka 1 z 1

1. sraz elektromobilů na Valašsku

Napsal: čtv 12. črc 2018 7:33:38
od ozana

Re: 1. sraz elektromobilů na Valašsku

Napsal: stř 01. srp 2018 0:00:29
od Radovan
1.sraz elektromobilů na Valašsku sobota 4.8.2018 10-15 h.

Zajímají Vás elektromobily a vše co s nimi souvisí? Chcete vědět, jaké zkušenosti s nimi v praktickém provozu mají jejich majitelé? Víte kde a jak nabíjet ve Valašské Meziříčí a dalších městech? Přijďte v sobotu 4. srpna od 10 do 15 hodin na hlavní Náměstí do Valašského Meziříčí. Bude se tam konat 1. sraz elektromobilů na Valašsku. Můžete pohovořit s majiteli vozů a dalšími experty na elektromobilitu o vozidlech, která představují budoucnost dopravy šetrné k životnímu prostředí. Po celou dobu konání akce budou probíhat také zkušební jízdy. Akci pořádá město Valašské Meziříčí pod záštitou starosty města Roberta Stržínka ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu https://www.asep.cz/. Ostatně městský úřad používá od roku 2017 jeden z nejmodernějších elektromobilů na našem trhu, Hyundai Ioniq.Dík panu Kubišovi, prvnímu majiteli elektrického Nissanu Leaf v ČR a jednomu z prvních majitelů elektrické Tesly Model S, bylo Valašské Meziříčí i jedním z prvních míst na Moravě, osazených rychlonabíjecím stojanem pro elektromobily.

K vidění, a převážně i k svezení, budou minimálně elektrovozy těchto značek: Smart ED, Peugeot iOn, Peugeot 106 electric, Stromos, Kaipan, Fiat 500e, nákladní VXT eCHOICE, Nissan Leaf 24kWh, Nissan Leaf 30 kWh, Nissan Leaf 40 kWh, Nissan eNV 200 dodávka, VW eGolf, BMW i3, Hundai Ionig, Tesla Model S různé varianty a Tesla Model X.

Registrovaní účastníci (registrace již byla ukončena), kteří se na akci budou aktivně podílet prezentací a vožením veřejnosti, mají zajištěno stání na hlavním Náměstí uprostřed, obědy, vstupy do muzea, zámku a na koupaliště zdarma. Pomalé nabíjení na místě. Ostatní elektromobilisté mají zajištěna stání po obvodu náměstí. Respektujte prosím pokyny městské policie, po 12.hodině (zavření obchodů) bude na náměstí zakázán vjezd spalovacím vozidlům. Návštěva je vhodná pro celé rodiny s dětmi, kromě zmíněných atrakcí lze navštívit třeba na výjezdu na Vsetín minizoo s muzeem dopravních prostředků místního nadšence pana Bystroně, včetně elektrické tramvaje .

Ve Valašském Meziříčí jsou minimálně 4 nabíjecí místa. Pomalé nabíjení 2x Mennekes ČEZ, placené, přístupový čip nutný, u průchodu na Náměstí na parkovišti městského úřadu, 2 vyhrazená stání, ulice Soudní 1221. Rychlonabíječka Inchanet, CHAdeMO 44kW a CCS 44kW, placená přes evmapa.cz, Palackého 456/26 před firmou ROBE lighting. Rychlonabíječky ČEZ, 2 stojany, zdarma, CHAdeMO, CSS, Mennekes Typ 2, na ulici Masarykova 791, okraj sídliště. Město protínají 2 hlavní tahy ve směru sever jih a východ západ. Rychlonabíjení v uzlovém bodě, o které se město snažilo přes 2 roky, tak přináší možnost cestování nejen po Valašsku, ale i směrem na sousední Slovensko. Nejbližší rychlonabíjecí místa jsou v ČR Ostrava, Frýdek-Místek, Zlín a Olomouc, na Slovensku hned za hranicemi Mestečko u Púchova.Pomalé nabíjení pak skoro ve městech a obcích v okolí Valašského Meziříčí, pozadu nezůstávají ani hotely a rekreační chaty. Ovšem po předchozí domluvě nebo na požádání lze nabíjet prakticky u každé restaurace. Region, který dnes brázdí nejen cyklisté na elektrokolech, má k elektromobilitě dobře našlápnuto.

Re: 1. sraz elektromobilů na Valašsku

Napsal: pát 10. srp 2018 11:10:56
od Radovan
Akce byla famózní. Roční praktické zkušenosti s prvním elektromobilem prezentovala i radnice Valmezu, a to Hyundai Ioniq. Lidé si vyzkoušeli například Teslu Model S i X, Nissan Leaf, Peugeot ion, Volkswagen e-Golf či Fiat 500, k vidění byl i náklaďáček VXT, Tazzari Zero, motocykly Guewer, Renault Twizy, dodávka Nissan eNV200 a BMW i3 mohli dokonce řídit. Stejně jako elektrokola Kelleys. Stánek ASEP připravil potřebné informace o elektromobilech a poradenství zdarma. Promítaná prezentace o elektromobilitě a různé propagační materiály byly k dispozici všem.
Osobně jsem nafotil jen počáteční najíždění prvních necelých 10 vozů, pak už to byl šrumec s kolegy jsme se nezastavili.
Každou půlhodinu běžel Tesla Dancing dvou Tesel X nebo Tesla Dancing jedné Tesly Model X . Na Facebooku Valmezu jsou oficiální fotografie z akce https://www.facebook.com/pg/valmez/phot ... 3245303819 . Natočen byl televizní šot
.

Re: 1. sraz elektromobilů na Valašsku

Napsal: čtv 16. srp 2018 11:07:55
od damucz