Vítejte na fóru

Moderátor: Josef

Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » pon 14. pro 2015 11:44:38

Vážení návštěvníci Elektroforum.cz,

vítám vás na nově zřízeném fóru, týkající se elektromobility. Věřím, že vám poskytne a hlavně v budoucích časech bude poskytovat zajímavé informace z tohoto oboru a hlavně zjednoduší vzájemnou komunikaci nadšenců a majitelů elektroaut a dalších souvisejících témat.

Fórum jsem zřídil z důvodu, že mi na českém internetu taková platforma chybí. Je zde pár zpravodajských serverů které se těmto tématům intenzivně věnují a objevují se zde zajímavé informace a diskuze čtenářů. Bohužel spoustu zajímavých uživatelských zkušeností rychle mizí v závalu dalších novinek. V ČR již také delší dobu probíhá výstavba nabíjecích stanic. Kromě rychlosti výstavby ale spoustě uživatelů elektroaut komplikuje život jejich aktuální nespolehlivost. Na českém internetu jsem ale nenalezl místo, kde by se o těchto problémech dalo přehledně diskutovat. Fórum umožňuje jednoduše vytvořit samostatné vlákno pro každou stanici zvlášť a zpřehlednit předávání informací mezi jednotlivými uživateli.

Budu moc rád, když tento web přispěje k lepšímu obecnému povědomí o elektromobilitě, zjednoduší komunikaci a každý z vás se zde dozví něco zajímavého.

Já osobně jsem prozatím pouze nadšenec. Měl jsem možnost řídit několik elektromobilů a těším se na dobu, kdy mě nějaký z nich začne vozit trvale. :)

Jan Čapek
Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » pon 14. pro 2015 11:44:57

Technické informace o fóru:

Jedná se o phpBB fórum s několika úpravami, jako například možností vkládat obsah ze známých světových serverů prostým vložením odkazu do těla příspěvku. Například lze takto velmi lehce vložit video z youtube, či twitter zprávu. Fórum má plně responzivní design pro bezproblémové čtení i na mobilních zařízeních. Dále se lze velmi jednoduše přihlašovat/registrovat pomocí sociálních sítí Facebook, či Google atd. V tomto případě ale nelze zvolit trvalé přihlášení a při prokliku z notifikačního emailu se nyní volba pro přihlášení ze sociálních sítí nezobrazuje - to se budu snažit opravit. Fórum neumožňuje pouze veřejnou komunikaci, ale zabezpečí i soukromou přes soukromé zprávy. Neváhejte je použít i pro kontakt se mnou.

Uvítám jakékoliv náměty k požadovaným vlastnostem fóra, příp. úpravám ve struktuře. Sám mám spoustu dalších nápadů, jak tento web nadále vylepšovat. Představivosti se meze nekladou, pouze ten čas pro realizaci je třeba někde nalézt. ;)
Uživatelský avatar
ozana
Příspěvky: 165
Registrován: úte 15. pro 2015 14:13:26
Bydliště: Orlová

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod ozana » úte 15. pro 2015 15:12:01

Velikost avataru pouhých 6kB je dost omezující. Ani 50kB by snad server nezabilo.
Jezdím na proud, najeto 70 tisíc km. G-E STROMOS 7,5 let a 75 tisíc km.
Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » úte 15. pro 2015 15:38:46

Server ne, ale uživatele ano. :) Vy byste chtěl stahovat 1MB avatarů na mobilu jen abyste se podíval na nový příspěvek ve sledovaném vlákně? Zvednul jsem to na 10kB, víc nepůjdu. :) Pro statický obrázek s dostupnými rozměry to stačí s přehledem, animace v avatarech snad nepotřebujeme.
Uživatelský avatar
ozana
Příspěvky: 165
Registrován: úte 15. pro 2015 14:13:26
Bydliště: Orlová

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod ozana » úte 15. pro 2015 15:44:54

OK, ale hodně lidí nebude schopno zmenšit svůj oblíbený obrázek na tak malou velikost.
Jezdím na proud, najeto 70 tisíc km. G-E STROMOS 7,5 let a 75 tisíc km.
Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » úte 15. pro 2015 15:46:20

No máte pravdu, že je ostuda, že si to fórum neumí zmenšit samo. :? Tuhle vlastnost jsem si nepohlídal. Zkusím to časem dodělat.

EDIT: Nově příchozím zjednoduší práci s avatarem přihlášení/registrace přes Facebook - v tom případě se automaticky nahraje obrázek odtud.
luban1
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15. pro 2015 17:08:25

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod luban1 » úte 15. pro 2015 17:16:07

Chvályhodný počin, zajimaly by mne technické informace o Renault Twizy, bylo by možné je doplnit
Honza P
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15. pro 2015 18:29:05

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Honza P » úte 15. pro 2015 18:30:24

Super! Díky za toto fórum!
Hans
Příspěvky: 26
Registrován: úte 15. pro 2015 22:24:59

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Hans » úte 15. pro 2015 22:34:58

Zdravím,

taky se připojuju s chválou tohoto počinu, něco takového už mi také dlouho scházelo.

A rovnou přidám návrh na rozšíření struktury o kategorii Servis. Možná se to zdá zbytečné, servis mají přece dělat primárně výrobci aut a aktuální nové elmobily jej jistě mají, ale v budoucnu patrně přibudou neznačkové servisy tak jako u normálních aut (byť na extrabuřty to stejně vozej do značkových...) a v přítomnosti už může být aktuální potřeba ze strany nadšenců se starýma herkama, což je i můj případ. Mam Peugeot Partnera 15 roků starého a mám ho prostě proto, že elmobilům fandím, na druhou stranu nemám ambice si všechno dělat sám a tak s tim jezdim zatim dva roky stylem "něco se zas rozbilo, ale ještě to jezdí." Až to jezdit přestane, nevim co s tim budu dělat - nevyplatí se mi v tom hrabat samotnýmu. Vím snad jen matně o někom v Čechách, což pro mě znamená vozit to na tahači přes celou republiku, ztratit s tim dva dny času, atd.

Nevím kolik je dalších lidí co mají starou šunku a nechcou se v ní hrabat. Každopádně za mě - i v tuto chvíli kategorie Servis má smysl jako místo, kde se časem utvoří nějaké ty kontakty.

EDIT: Jo, v seznamu elektromobilů mi schází nová generace Peugeot Partner Electric.

Díky

JV
Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » stř 16. pro 2015 11:09:42

Díky za tip. Kategorii pro servisy jsem založil a zatím ji dal dolů. Zvláštní kategorie pro vozy plánuji zakládat podle "popularity", tedy když už nebude přehledné diskutovat o konkrétním elektromobilu v jediném vlákně. Struktura fór pod kategorií "elektromobily" se tedy bude časem měnit. Třeba časem bude dávat smysl rozdělení na osobní a užitkové vozy.
Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » čtv 17. pro 2015 9:52:32

Z důvody aktuální nepodpory fóra si automaticky přizpůsobit velikost obrázku pro avatar posílám stručný návod, jak si avatar vytvořit:

1) Běžte na službu: http://www.resize-photos.com/
2) nahrajte svůj obrázek
3) nastavte šířku (width) 120pix
4) Nahrát zeleným tlačítkem
5) Stáhnout obrázek opět zeleným tlačítek
6) stažený obrázek si nahrajte do profilu ve fóru

Omlouvám se, že to nyní nejde jednodušeji.
Uživatelský avatar
ozana
Příspěvky: 165
Registrován: úte 15. pro 2015 14:13:26
Bydliště: Orlová

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod ozana » čtv 17. pro 2015 14:55:43

Název obrázku nesmí obsahovat diakritiku, jinak resize-photos.com nefunguje!
Jezdím na proud, najeto 70 tisíc km. G-E STROMOS 7,5 let a 75 tisíc km.
Honza P
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15. pro 2015 18:29:05

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Honza P » pát 19. úno 2016 11:01:54

Co takhle založit sekci "Vaše auta/Galerie" kde by se stávající majitelé EV pochlubili tím co už mají doma a podělili se o zkušenosti?
eLubomír
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15. pro 2015 20:25:24
Bydliště: Kladensko

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod eLubomír » pát 19. úno 2016 11:18:25

To je výborný nápad.
Bohužel já nemám čím přispět ;)
Elektromobil Peugeot Ion sdílený se sousedy od 7/2018, najeto 25 tis. km.
Hyundai KONA 64kW, najeto 25.5 tis. km.
Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » ned 21. úno 2016 9:45:55

Já jsem myslel, že by se tyto příspěvky mohli dávat do témat k jednotlivým vozům, např. s prefixem názvu vlákna "Můj vůz: ". Přijde mi to tak logičtější, než když bude jedno téma a tam budou zkušenosti ze všech možných aut vedle sebe bez možnost rozdělení. Často totiž zájemce o vůz zajímají zkušenosti pouze k jednomu konkrétnímu vozu. Nebo máte jiný názor?

Pakliže uděláme extra sekci pro zkušenosti s vlastněnými auty, tak mi přijde současné rozdělení fór na jednotlivé vozy skoro zbytečné.
Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » sob 08. pro 2018 18:51:51

Již bylo na čase dát fóru trochu péče - dnes došlo k úpravě struktury sekce Elektromobily a začlenění nových modelů, které lze očekávat, že budou předmětem širších diskuzí do budoucna. :) Některé modely jsem schoval do podsekce dle výrobce, nicméně i tak zůstaly na jeden klik z úvodní stránky. Tak snad to přidá na přehlednosti a kdybyste měli nápad na jiné změny nebo jakékoliv jiné připomínky k fóru, neváhejte se ozvat. ;)
Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » sob 15. pro 2018 12:59:27

Zdravím vás,

u všech témat, kde se diskutuje primárně nad konkrétním vozem konkrétního uživatele jsem přejmenoval název a přidal prefix Můj vůz: .

Tímto bych rád ostatní uživatele vybídl aby neváhali založit téma i o svém vlastním voze, ideálně s nějakými obrázky a doplňovali sem postupně své radosti a strasti s vozidlem. :) I ze zkušeností z jiných podobných fór jsou tato témata pro uživatele velice přínosná, byť případné diskuze o obecných problémech se budu snažit já nebo ostatní moderátoři (Josef a ozana) přesouvat do samostatných témat.

Vždy prosím tato témata prefixujte oním Můj vůz: a umístěte je do fóra k příslušnému typu vozidla, pokud již je takové založeno. A jestli jste dali autu nějaké vlastní jméno, nebojte se ho v názvu také uvézt. :P
Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » pon 06. kvě 2019 9:49:24

Ahoj, založil jsem nové téma Elektřina - občas se nám tu dotazy na toto téma objeví (nepřekvapivě vzhledem k názvu fóra :) ), tak ať to má své místo. Nevadí, že ve spoustě případů bude na dotazy vhodné odpovídat externím odkazem do některého ze specializovaných fór, jako se to dělo do teď.
Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » stř 05. čer 2019 10:19:08

Ahoj, s novou aktualizací přichází samostatná témata pro Mercedes a Škoda elektromobily, motorky Brammo Enertia a nabíjení v zahraničí.

Ať se vám v létě nepřehřejí baterky! :)
Uživatelský avatar
Jan Čapek
Správce fóra
Příspěvky: 141
Registrován: sob 21. lis 2015 20:53:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vítejte na fóru

Příspěvekod Jan Čapek » ned 24. lis 2019 20:57:10

Díky uživateli stejk za hlášení o nefunkčnosti příloh na který jsem nebyl systémově upozorněn. Byl dosažen maximální limit jejich místa na serveru. Limit jsem nyní upravil, tak by to opět mělo fungovat. Kdybyste měli problémy s čímkoliv jiným, neváhejte se mi prosím ozvat do zprávy! :geek: