Dotazník: postřehy a zkušenosti s elektroauty

Moderátor: Josef

EliskaM
Příspěvky: 2
Registrován: úte 13. úno 2024 12:20:09

Dotazník: postřehy a zkušenosti s elektroauty

Příspěvekod EliskaM » stř 14. úno 2024 18:05:53

Ahoj všem elektrofanouškům!

Jmenuji se Eliška a právě studuji inženýra na VŠE v Praze. Elektromobilita se mi zdá fascinující a považuji jí za budoucnost automobilového průmyslu. Právě proto jsem se rozhodla, že se jí budu věnovat i v mé diplomové práci.

Touto cestou bych vás, kteří se se mnou chcete podělit o své postřehy a zkušenosti při cestování elektromobilem chtěla poprosit o vyplnění dotazníku na toto téma, který vám zabere 5 minut.
odkaz zde: https://forms.gle/Lc5NUcKAmGYipMyd8

Na netu se těžko hledá ucelená skupina vlastníků elektroaut, kteří se o jejich problematiku skutečně zajímají. Je mi ctí být mezi vámi a inspirovat se při psaní.

Vaše případné odpovědi poslouží pro akademické účely.

Děkuji a přeji krásný den!

EM
dracekvo
Příspěvky: 836
Registrován: ned 25. bře 2018 7:47:00

Re: Dotazník: postřehy a zkušenosti s elektroauty

Příspěvekod dracekvo » čtv 15. úno 2024 7:20:10

Některé otázky jsem vůbec nepochopil.
A taky vůbec nechápu dotazník zaměřený na elektromobily a není tam otázka na to, jestli el. auto mám nebo ne ...

Z toho nemůže vyjít žádný rozumný výsledek.
Peugeot Ion 2012 (koupeno 2018 58 tis. km, nyní 86 tis. km)
Uživatelský avatar
xlfd
Příspěvky: 65
Registrován: pon 01. lis 2021 8:42:17
Bydliště: Valašské Klobouky
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazník: postřehy a zkušenosti s elektroauty

Příspěvekod xlfd » sob 17. úno 2024 9:57:44

Připadá mě, že dotazník moc nerozlišuje mezi vlastněním automobilu a používáním. Pro plno lidí je to to samé, ale ne automaticky.

Všechny otázky v sekci "Záměry" mě přijdou takové pochybné, připadá mě, že z dotazníku není jasný výchozí stav, takže není jasné, jestli když vyplním, že neplánuju své chování změnit, jestli je to proto, že nechci změnu, nebo jestli proto, že jsem ju už učinil dřív.

Vyplněno, když nebyla na výběr relevantní odpověď, tak jsem odpověděl, že nevím, i když vím.
Peugeot Ion (najeto my: 14,4 tisíc km (za 2,5 let) [Konečná cena na využitý km: 9,77 Kč])
EliskaM
Příspěvky: 2
Registrován: úte 13. úno 2024 12:20:09

Re: Dotazník: postřehy a zkušenosti s elektroauty

Příspěvekod EliskaM » pon 26. úno 2024 12:36:31

Děkuji za odpovědi, dotazník je formulován dle požadavků na diplomovou práci, tudíž musí obsahovat náležitosti, které se mohou zdát zbytečné, nicméně při vyhodnocování výsledků na ně bude brán zřetel.

ad otázka na to, zda vlastníte elektromobil je v pořadí 5.- tedy, jaké auto využíváte k běžnému provozu. Pokud odpovíte, že elektromobil, vyjede zde doplňující otázka na zkušenost s jeho využitím při cestování.

ad sekce záměry- pro účel práce je vužit model plánovaného chování, tedy určitý "set" otázek, které musí splňovat určitá pravidla, aby se dala zjitit vypovídací hodnota při vyhodnocování dotazníku. Uznávám, že některé otázky si každý může vyložit po svém, nicméně když odpovíte, že neplánujete změnit své chování, i to je pro mě relevantní odpověď- nezáleží na konkrétním důvodu.

Hlavním cílem je zjistit využití elektromobilu při cestování a propojit to s environmentálním cítěním jedince.

Každopádně vám ještě jednou děkuji za vyplnění dotazníku. Moc si toho vážím a vaše odpovědi jsou mi nápomocné.

Krásný den
EM
dracekvo
Příspěvky: 836
Registrován: ned 25. bře 2018 7:47:00

Re: Dotazník: postřehy a zkušenosti s elektroauty

Příspěvekod dracekvo » pon 26. úno 2024 19:13:08

Tak to možná bude problém u mě, že elektromobil nepoužívám k běžnému provozu :lol:
Peugeot Ion 2012 (koupeno 2018 58 tis. km, nyní 86 tis. km)
Uživatelský avatar
xlfd
Příspěvky: 65
Registrován: pon 01. lis 2021 8:42:17
Bydliště: Valašské Klobouky
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazník: postřehy a zkušenosti s elektroauty

Příspěvekod xlfd » sob 02. bře 2024 8:18:15

Pokud elektromobil používám k běžnému provozu ještě neznamená, že ho vlastním.
Peugeot Ion (najeto my: 14,4 tisíc km (za 2,5 let) [Konečná cena na využitý km: 9,77 Kč])