Jak si dovézt EV z Německa?

Moderátor: Josef

Johny109
Příspěvky: 14
Registrován: sob 04. zář 2021 17:08:05

Jak si dovézt EV z Německa?

Příspěvekod Johny109 » sob 26. srp 2023 17:09:29

Zdravím,

mám v hledáčku nějaké EV v Německu. Chtěl bych si ho, ale přivézt po vlastní ose a mít z toho výlet. Možnost podválu nemám. Byl by někdo ochotný se podělit o zkušenosti?
Je to tak, že jsem schopný ráno odeslat platbu a ještě ten den ji obchodník bude mít na účtě? K vyřízení převozních značek stačí jen na jejich úřad? Někde jsem četl, že pojištění už je v tom? Dá se to zvládnout za jeden den oběhat? :)
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4062
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Jak si dovézt EV z Německa?

Příspěvekod Josef » sob 26. srp 2023 18:38:55

Já bych se tím sám nezabýval, jednak se můžete pěkně spálit, není bazar jako bazar a i v Německu jsou podvodníci. Existuje u nás řada dovozců, který vám auto dovezou až před dveře včetně potřebných dokumentů a prověřené auto po technické stránce.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Johny109
Příspěvky: 14
Registrován: sob 04. zář 2021 17:08:05

Re: Jak si dovézt EV z Německa?

Příspěvekod Johny109 » sob 26. srp 2023 19:08:35

Samozřejmě o těchto lidech vím, ale když si auto dovezu sám, tak ušetřím i 50 tisíc. (25 tisíc služba a 25 tisíc okradou na směnném kurzu) A mě nedělá problém si udělat výlet do Německa, angličtina snad bude stačit a nejsem úplný jouda, abych to nezvládnul. Předpokládám, že na tom nic není a když to člověk jednou zkusí, tak pak je to brnkačka. Problém je, že bych jel rád připravený a na internetu jsou protichůdné informace a většina lidí, kteří by poradit mohli, tak neporadí, protože na tom mají byznys. Další věc je, že mi je nepříjemné někomu svěřit nově koupené auto, ty lidi často nejsou ani pojištění a řešit bych si to pak musel sám.
Auto jsem vybral na Carvagu, kde už jsou prověřená a předvybraná auta, ale u nich to taky kupovat nechci, protože auto dodají až za 1,5 měsíce a peníze chtějí podobné.
Vím, že si tu taky říkám o radu a proto se ptám, kdo je ochotný se podělit o své zkušenosti... :)
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4062
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Jak si dovézt EV z Německa?

Příspěvekod Josef » sob 26. srp 2023 19:28:35

Obecně na tom nic není, dovážel jsem před 5 lety veterána, ten člověk, co mi to prodával vyřídil odhlášení. Přijeli jsme s odtahovkou, mrknul jsem na auto, projel jsem se, naložili jsme to a odjeli. V ČR mi zařídila jiná firma doklady a hotovo. Stejně to stálo všechno cca 30 tis. Pro mě to byla ztráta času a stejně jsem řadu věcí neobjevil a znalec by mi ušetřil spoustu peněz. To co se na Carvagu tváří jako prověřené, je jen na dálku, prověření na místě se musí zaplatit. Jsou i pěkná videa na Youtube, jak pěkná nebouraná auta jsou bouraná apod. Pokud jste automechanik, snadno si poradíte sám.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
e-Kája
Příspěvky: 704
Registrován: stř 01. srp 2018 12:06:03
Bydliště: Praha

Re: Jak si dovézt EV z Německa?

Příspěvekod e-Kája » čtv 07. zář 2023 18:02:51

Hlavně v prvé řadě je důležitá kontrola stavu baterie na místě pomocí OBD adaptéru. Pozor, může vám i oficiální dealer vykrášlit SoH pomocí jejich diagnostiky. Platbu bych provedl až po uzavření smlouvy, nejlépe na fakturu se splatností do 14 dnů. Něco se tam cestou domů potentočkuje a jakmile odešlete peníze, těžko se vymáhají zpět i třeba případná sleva. Co to má být za značku a typ elektromobilu?
Ovaobike MCR-M (od 4/2024)
Victory Empulse TT (od 10/2020)
Renault Fluence Z.E. (od 12/2018)
Peugeot E-Vivacity (od 9/2018)
Brammo Enertia Plus (od 4/2018)
Emax 110S (od 6/2016 do 8/2018)
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4062
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Jak si dovézt EV z Německa?

Příspěvekod Josef » pát 08. zář 2023 7:38:00

Vám opravdu někdo v Německu předal auto a dal fakturu k uhrazení se splatností 14 dní? Já tam nakupuji prakticky pořád a nikdy se mi to nestalo. Vše musím hradit předem, aniž bych zboží viděl :)
Audi Q4 Sportback e-tron 50
TomTom
Příspěvky: 153
Registrován: úte 24. pro 2019 9:54:07

Re: Jak si dovézt EV z Německa?

Příspěvekod TomTom » čtv 14. zář 2023 12:45:08

Můj postup byl - zavolal jsem, že mám zájem, zda mi můžou poslat kopii malého techničáku abych si mohl zařídit pojištění. Prodejce mi jej poslal spolu s dalšíma fotkama. Dle VIN jsem požádal o přípravu povinného a havarijního pojištění s tím, že jedu pro auto v daný den aby můj agent přes pojistky byl na drátě. Cesta do DE, brzy ráno abych byl u auta co nejdříve. Prohlídka - auto beru. Takže, probíhá dotaz zda mi sami zařídí oranžové převozky nebo si je musím zařídit sám. Super prodejce - jo zařídíme. Takže podpis smlouvy, přes internet posílám SEPA platbu. Zde může být problém číslo jedna - SEPA z 90% případů co znám neproběhne ten samý den. Já u ČSOB opět volal své bankéřce, že chci "prioritní" platbu - nevím přesně jak se to jmenuje ale ona mi sama řekla, že něco někde musí aktivovat. Peníze poslány. Přišel na email potvrzení o odeslání peněz. Prodejce - opět vyzdvihnu velmi ochotný, objednal na základě tohoto potvrzení značky. Byl jsem domluvený, že když se něco zvrtne, tak mu ty prachy za ty značky dám cash. V době čekání na SEPA platbu, volám agentovi ať ten návrh na pojistku spustí. Do pár minut máte "zelenou" kartu v emailu. Pro jistotu ihned platím pojistku, i když na to je pár dní. Do 10min mám auto pojištěný pro celou EU včetně havarijky. Důvod? DE značka oranžová neplatí v ČR i když kolují info, že ano. Takhle RZ je platná ale pojistka se vztahuje pouze na DE - tedy takové auto nesplňuje v ČR zákonnou povinnost. Teď přijde čas, kdy prodejce pokud auto neznáte, Vám pomůže se s ním seznámit. V mém případě mi ukazoval, co vše lze dělat s Teslou. Nicméně ani po 6h nebyly peníze na účtě. Tedy objednal jsem si hotel za 80eur a šel se projít do města. Před zavíračkou mi volá prodejce, že peníze jsou na účtě, ale už se to nestihne dodělat. Bude mě čekat druhý den. Ráno přijdu a auto už má na sobě oranžové převozky. Ještě než dojde prodejce, jsem si koupil dálniční známku pro ČR na číslo převozek. Prodejce mi předal všechny papíry a převedl Teslu na můj účet. Poté jsme společně spárovali auto s mobilem. A hotovo. Odjížděl jsem s plně pojištěným autem domů, cestou nabíjení na SCH v poho (první dokonce zdarma). V ČR společně s COC a kupní smlouvou a malým DE TP od převozky jsem zajel na evidenční kontrolu - pouze evidenční, páč auto mělo 6m a 7tis km, pak dopravní úřad se žádostí o EL značku. Tím celý proces s nákupem v DE byl ukončen.
Hyundai Ioniq EV Ultimate 2019 Polar white
Tesla Model 3 SR+ 2021 55kWh LFP White
FVE hybrid 7,5kWp + 5,7kW baterie
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4062
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Jak si dovézt EV z Německa?

Příspěvekod Josef » čtv 14. zář 2023 13:04:18

Jen malá otázka, dělal byste takovou službu za 10 tis. Kč, s tím, že s tím ztratíte minimálně den času, vše budete dělat na svůj účet a občas vám někdo auto vrátí a řekne, že to není ve stavu, které prodejce sliboval?
Audi Q4 Sportback e-tron 50