Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Moderátor: Josef

Uživatelský avatar
stejk
Příspěvky: 679
Registrován: ned 16. pro 2018 5:31:05

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod stejk » pon 11. lis 2019 21:18:58

nokia9500
Příspěvky: 579
Registrován: pát 03. srp 2018 21:21:16
Bydliště: Praha - západ

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod nokia9500 » úte 12. lis 2019 17:56:13

a kolik takových setrvacnikovych nabíječek bude v ČR ?
BMW i3 60Ah (baterka 33kWh), 82.000 e-km
Tesla X LR, 86.000 e-km
Uživatelský avatar
stejk
Příspěvky: 679
Registrován: ned 16. pro 2018 5:31:05

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod stejk » pon 06. pro 2021 6:18:16

Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod Citigo e IV » pon 06. pro 2021 10:46:22

Zajímavé, video vypadá , že to Škodovka nezvládla a jen na konci je titulek, že vlastně má vlastní aplikaci a i rozumné ceny za nabíjení pro jejich zákazníky, ovšem málo kdo to dokouká celé ...

Problém je jinde stát sice nařídil možnost okamžitého dobíjení, což každý poskytovatel řeší po svém bohužel cenou . Má tu být jednotný minimálně celostátní, lépe evropský systém karet a aplikace povinně na všechny nabíječky.
alien5
Příspěvky: 62
Registrován: pon 04. črc 2016 23:35:10

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod alien5 » pát 24. pro 2021 20:55:39

Skodovka aspon v mlade boleslavi a ve dalsich zavodech take masivne stavi wallboxy. Ja nabijim uz 2 mesice free.
Je to pro zamestnance na internich parkovistich pro zamestnance, autorizace je pruchodkou. Pak by mela byt cena za AC3.5 kc za kwh. Dobiji to 3,5 kw. Ted v prosinci zdvojnasobily pocet wallboxu v parkovacim dome na 18 pozic. Problem je ze tam dost parkuji spalovaky.
Přílohy
AA8A2DB2-7164-4A16-AC39-0158C1909E59.jpeg
Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 1168
Registrován: sob 05. pro 2015 18:01:29
Bydliště: Ostrava-Plesná
Kontaktovat uživatele:

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod Radovan » sob 25. pro 2021 12:47:40

Tak pořádat vedení automobilky, aby ta parkovací stání vybavila kužely. Je to jednoduché a spalovák nebude vystupovat, aby dal kužel stranou a zaparkoval. Postupně se to za rok až dva spalováci v Nové Karolině v Ostravě v podzemí naučili, i když jsme museli na řidiče prasáky s Audi, VW Passat a Mercedes nasadit i nůžkový plot. Páč jak jsme zjistili, neváhali gumový kužel autem posunout. Přestože hned naproti bylo volných míst dost, dělali to pak naschvál. Mentální chudáčci.
EV Peugeot Ion nový 4/2014 dnes 105 tis. km, 5/2016 ojetý pro ženu 55 tis. (69 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo 10/2013, doma FVE 3,6kWp 9/2009, solární panely Vaillant 6/2010, vrtaná studna 1999, permakulturní zahrada 2017, dřevodům sendvič.panel 2000
alien5
Příspěvky: 62
Registrován: pon 04. črc 2016 23:35:10

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod alien5 » úte 15. úno 2022 14:04:57

[url][/url]https://youtu.be/TVddZYmoeuw
Marek71
Příspěvky: 815
Registrován: stř 11. zář 2019 10:15:11

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod Marek71 » úte 15. úno 2022 15:33:48

alien5 píše:[url][/url]https://youtu.be/TVddZYmoeuw


Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod Citigo e IV » úte 15. úno 2022 16:30:01

To by jako tam mělo být 16 míst pro parkování volné a dvě obsazené elektromobilama? Předpokládám, že ti uživatelé spalovacích vozů tam neparkují jen tak ze zábavy. Podle mě to je v pořádku, vybavit hodně míst s nabíječkama aby tam mohl parkovat kdokoliv. Elektroobilista má právo nabíjet, ale právo na parkování mají oba stejné. Takže pokud seženeš parkovací místo můžeš nabíjet, jinak se požerem.
dort
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03. bře 2019 21:08:37

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod dort » úte 15. úno 2022 20:34:22

Citigo e IV píše:To by jako tam mělo být 16 míst pro parkování volné a dvě obsazené elektromobilama? Předpokládám, že ti uživatelé spalovacích vozů tam neparkují jen tak ze zábavy. Podle mě to je v pořádku, vybavit hodně míst s nabíječkama aby tam mohl parkovat kdokoliv. Elektroobilista má právo nabíjet, ale právo na parkování mají oba stejné. Takže pokud seženeš parkovací místo můžeš nabíjet, jinak se požerem.


Super, úplně se vidím jak přijíždím do práce s pocitem 8 - 12h na nabíječce v baterce max. 5% a hele, parkoviště s dobíjecími stanicemi plné spalováků ..... jasan a nejlépe nás takových bude alespoň 10 - 15 takže ......... pak se ještě, dej bůh sejdeme všichni na DC (tedy pokud tam nebudou parkovat jiné spalováky, vždyť to taky dříve byly vlastně parkovací místa), tedy nejdřív si zajdeme pro svá auta někam dále do "parkovacího domu", nebo možná na vzdálenější parkoviště, kam už nikdo "nenatáhl" kabely pro nabíječky ......
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod Josef » úte 15. úno 2022 21:13:23

Měl by se dělat rozdíl mezi parkovacím místem a nabíjecím místem. Pak bych mohl parkovat i u tankovacího stojanu, značka zákaz stání tam není.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Marek71
Příspěvky: 815
Registrován: stř 11. zář 2019 10:15:11

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod Marek71 » úte 15. úno 2022 21:55:05

Předpokládám, že jak to parkoviště tak ten tankovací stojan stojí na soukromém pozemku. Takže pokud zaparkujete u tankovaciho stojanu a budete jej blokovat, obsluha ČS vás vykáže, předpokládám. A váš argument, že tam není zákaz stání, bude asi k ničemu :-) A stejně tak to musí řešit majitel toho parkoviště, pokud tedy chce to řešit. Nějaká interní směrnice nebo tak.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod Josef » úte 15. úno 2022 22:29:51

Zajímavé že např. když zaparkuju u tankovacího stojanu, je každému jasné, že nemohu, když to samé udělá řidič spalováku o 15 metrů dále u nabíječky, nikomu to z obsluhy nevadí. :) viz humpolecké nabíječky u D1.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Marek71
Příspěvky: 815
Registrován: stř 11. zář 2019 10:15:11

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod Marek71 » úte 15. úno 2022 22:56:59

Tak se zeptejte, proč to tak je :-)

Edit:
Možná proto na to kašlou, že za den jim ta nabíječka vydělá asi tolik co nákup doplňkového zboží průměrného řidiče spalovaku. Takže i když je blokovaná, tak to ekonomicky nevadí. Což samozřejmě, neplatí pro tankovací stojan.
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod Citigo e IV » stř 16. úno 2022 10:20:28

dort píše:
Citigo e IV píše:To by jako tam mělo být 16 míst pro parkování volné a dvě obsazené elektromobilama? Předpokládám, že ti uživatelé spalovacích vozů tam neparkují jen tak ze zábavy. Podle mě to je v pořádku, vybavit hodně míst s nabíječkama aby tam mohl parkovat kdokoliv. Elektroobilista má právo nabíjet, ale právo na parkování mají oba stejné. Takže pokud seženeš parkovací místo můžeš nabíjet, jinak se požerem.


Super, úplně se vidím jak přijíždím do práce s pocitem 8 - 12h na nabíječce v baterce max. 5% a hele, parkoviště s dobíjecími stanicemi plné spalováků ..... jasan a nejlépe nás takových bude alespoň 10 - 15 takže ......... pak se ještě, dej bůh sejdeme všichni na DC (tedy pokud tam nebudou parkovat jiné spalováky, vždyť to taky dříve byly vlastně parkovací místa), tedy nejdřív si zajdeme pro svá auta někam dále do "parkovacího domu", nebo možná na vzdálenější parkoviště, kam už nikdo "nenatáhl" kabely pro nabíječky ......


Já jsem to pochopil tak, že tohle nejsou nabíjecí stanice, ale parkovací místa s wall boxem jako bonus pro zaměstnance. Pokud už si zapomenu nabít, tak si buď před, nebo po směně prostě zajedu dobít auto na nabíjecí stanici, když neseženu parkovací místo s wall boxem. Nevím v čem je problém? Já jezdím elektromobilem 5tý rok. Když máte elektromobil, musíte se trochu víc přizpůsobit autu.
Představte si situaci, že tam najdete místo, dáte nabíjet auto je za 3-4 hodiny nabité, ale vy jste ješte 4 hodiny na směně. A přijede tak kolega na noční a kvůli vašemu nabitému vozu co blokuje místo taky nemůže nabíjet- zabíráte místo stejně jako spalovák. Autor videa už nenaznačil, jestli tak jsou nějaká volná místa. Je možný že i když budou wall boxy 100% místech, tak stejně bude obsazeno celé parkoviště a nikdo nenabije. To by tam musel být nějaký poslíček jako v hotelu co bude dávát ty auta nabíjet a přeparkovávat...
alien5
Příspěvky: 62
Registrován: pon 04. črc 2016 23:35:10

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod alien5 » stř 16. úno 2022 14:57:54

Tak abych doplnil informace toto je parkovací dům Škoda auto v Mladé Boleslavi nabíjecí místa jsou pro zaměstnance v pracovní době já většinou z 99% nabíjím 8 až 12 hod. takže se nestane že bych měl nabito a auto tam stálo 4 hod. Na odpolední směnu se stává že prostě přijedu a nemám kde nabíjet není to takový problém vždycky mám rezervu přijedu minimálně 100 kilometrama domů to mám 36 takže v tom problém není problém je v tom že jsou lidi bezohledný a jsou líný jít o dvě patra výš když můžou tady zabrat místo na nabíjecím místě tady je sice 18 míst nabíjecích ale jezdí jsem pouze 5 někdy 6 aut většinou se sejdou maximálně 3 auta takže by bylo dobrý aby tam řekněme bylo aspoň 5 míst volných což v pondělí nebylo v pondělí a nabíjelo jedno auto elektrický a všechno ostatní bylo obsazeno spalova kama takže já jsem nenabil jde i o to že lidi se musejí naučit přemýšlet mozkem nebýt línej a uvědomit si že někomu můžete způsobit finanční a časovou půjčen mu protože ten člověk pak pojede na DC nabíječku kdy bude nabíjet za 6 Kč tato tyto nabíječky jsou momentálně zadarmo já zde nabíjím už od listopadu a mám najeto 9000 kilometrů. Problém je že to je majetek Škodovky a Škodovka na to nemá žádný právní páky aby těm lidem dala nějakou pokutu nebo ani nejsou ochotný tam dát lísteček za volant a nemaj lidi a nechce se jim to řešit je mi to úplně šumák. Takže musí se vychovat řidiči aby tam nechávali aspoň nějaký místa já neříkám že tam musí být 18 volných míst ale aspoň 5 volných míst by tam neustále mělo bejt volnej což bohužel každý 3. týden není jasný že když přijedu v neděli na noční tak je to tam úplně prázdný mám natočený i video jak tam stojí úplně sám nikde nikdo jenom že lidi prostě jsou bezohlední a i když parkovací dům není plnej je volno nahoře tak jsou líný jít prostě nahoru a posadí to jsem a je úplně jedno že někomu můžou způsobit problémy.
Jinak opatroníž je rezervovány místo pro C NG LPG tam je vjezd pouze na průchod co. autorizovanou škodovkou a tam klidně mohli bejt tyhlety nabíjecí stanice vešly by se tam všechny auta elektrický plynový a bylo by to za závorou nebyl by žádný problém jenom že Škodovka šetří nemohli natáhnout kabel 2 m níž protože by to stálo stovku na jeden kabel víc takže teďka jsou tady takovýhle problémy na dalším parkovišti u bondy centra se teďka postavila snad 20 wall boxu bez kabelů kabel jsem si přivést vlastní a už vidím jak tam bude aspoň půlka těch míst volných pro Elektra myslím si že ani omylem a lidi na to budou srát jako na to serou tady takže je to bezohlednost lidí a neschopnost Škodovky.
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod Lama » stř 16. úno 2022 15:34:08

Myslím, že Škodovka páky má, ale proč by to dělala, alespoň teď, když je nabíjení pro vás zadarmo a Škodovka ho platí. Až nabíjení zpoplatní za 8 Kč/kWh, a udělají vyhrazená stání, pak bude Škodovka říkat, že tam zase nikdo nenabíjí...
Já se Vám nedivím, mě by to také štvalo. Šel bych ale s dotazem za vedením. Byl jste tam? Co Vám řekli? Možná mají jiné plány a parkoviště bude vyhrazeno pouze pro návštěvy.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
alien5
Příspěvky: 62
Registrován: pon 04. črc 2016 23:35:10

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod alien5 » stř 16. úno 2022 16:01:21

Volal jsem právě dispečink dopravního inspektorátu a tam mají od právníka jakoby nesouhlas na to postihovat ti lidi nějakou pokutou prostě správního hlediska právního oddělení Škodovky nemůžou ty lidi nějak postihovat nabíjení bude za 3,50 kwh hodina protože tohle to už je oficiálně stanovená cena v ceníku škoda Energo podle mě tohle to nemá řešení musím si to nějak s ostatníma elektromobilistama vyřešit sám.Za tu cenu už se teďka uz nabijí mimo závod pro info. Já stejnak mám aktuálně doma nabíjení nízký tarif za 2,4 Kwh. Ne prostě hlavně o to naučit ty lidi tam ne parkovat nebo aby to Škodovka nějak po šéfovat to je všechno.
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod Lama » stř 16. úno 2022 16:12:52

Ano, je to v objektu Škodovky a ta si musí označit parkovací stání. Je to jednoduché. Dopravnímu inspektorátu do toho nic není, když nejde o veřejnou komunikaci. prostě se musíte domluvit s kolegy a společně apelovat na vedení Škodovky, aby místa před nabíječkami označila jako vyhrazená pro nabíjení, nejlépe vodorovnými i svislými značkami.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
alien5
Příspěvky: 62
Registrován: pon 04. črc 2016 23:35:10

Re: Škodovka posílí tuzemskou síť dobíjecích stanic.

Příspěvekod alien5 » stř 16. úno 2022 16:27:36

No oni tam značky jsou tam je modrá značka rezervé pro elektrická auta druhá značka P jsou tam zarážky na kola zeleně to teda vybarveny na zemi není ale je to tam velice jasně označený ten inspektorát to je škodovácky inspektorát ne dopravní inspektorát města mladá boleslav nebo státní policie tohle to je škodovácké inspektorát dopravního provozu.