Zkušenosti s pneu Gripmax

Moderátor: Josef

Pan Kachna
Příspěvky: 14
Registrován: stř 12. dub 2023 12:35:17

Zkušenosti s pneu Gripmax

Příspěvekod Pan Kachna » sob 06. kvě 2023 18:04:14

Dobrý podvečer.
Máte prosím někdo zkušenosti s čínskými pneumatikami gripmax na i3? Nedávno jsem rozšířil i3 komunitu v ČB a mám na autě 20' kola, na která se nedají sehnat jiné celoroční gumy. Vím, že celoročky obecně nejsou top a od Číny to bude ještě horší, ale jde mi o to, jestli je to jen slabota nebo přímo tragédie.
Druhá varianta je nějak vyměnit stávající dvacítky za devatenáctky, o což se snažím i tady na foru ;) , tam už je výběr slušný. Díky.
OrionCB
Příspěvky: 15
Registrován: pon 24. dub 2023 22:50:42
Bydliště: České Budějovice / Malonty

Re: Zkušenosti s pneu Gripmax

Příspěvekod OrionCB » úte 09. kvě 2023 11:06:44

Dobrý den, taky jsem čerstvým hrdým majitelem i3... Za týden provozu a najetých 1000 km mám zkušenosti zatím ty nejlepší.
K pneumatikám: S Gripmaxama jsem udělal celkem dobrou zkušenost na MB Vito. výdrž sice průměr, ale když jeden nejezdí jako divočák a má v cajku geometrii, tak to docela ujde. V zimě jsem problém neměl, v létě taky ne. Hodlám tedy do nich jít i na mém i3.
BMW i3 120 Ah
Mercedes Benz VITO W639
Ford Transit Euroline (na cestě, do šrotu. :cry: ..)
Zetor 50 SUPER
Uživatelský avatar
Havrla
Příspěvky: 617
Registrován: úte 24. zář 2019 21:01:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s pneu Gripmax

Příspěvekod Havrla » úte 09. kvě 2023 14:37:45

nekupovat NANKANG !!!!!
Havrla
Jezdive: BMW i3 REx; BMW I3, Volvo V70 T6; TM3, Tatra T700-II.
Nejezdive: Tatra 613-4; Skoda 105L
Pan Kachna
Příspěvky: 14
Registrován: stř 12. dub 2023 12:35:17

Re: Zkušenosti s pneu Gripmax

Příspěvekod Pan Kachna » ned 14. kvě 2023 18:29:32

Havrla píše:nekupovat NANKANG !!!!!


Ty nejsou naštěstí ani ve výběru. Každopádně mě znepokojuje, že mají euroštítek ve všech ohledech lepší ty nankang než gripmax. To vypadá, že gripmax bude velký špatný. Věřím, že na některých autech můžou fungovat celkem v pohodě, ale tady mám strach z těch úzkých galusek. U těchhle kol bude asi na směsi záležet ještě víc než obvykle. Takže budu prostě muset pořídit 19.
Uživatelský avatar
Havrla
Příspěvky: 617
Registrován: úte 24. zář 2019 21:01:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s pneu Gripmax

Příspěvekod Havrla » ned 14. kvě 2023 19:14:58

Pan Kachna píše:
Havrla píše:nekupovat NANKANG !!!!!


Ty nejsou naštěstí ani ve výběru. Každopádně mě znepokojuje, že mají euroštítek ve všech ohledech lepší ty nankang než gripmax. To vypadá, že gripmax bude velký špatný. Věřím, že na některých autech můžou fungovat celkem v pohodě, ale tady mám strach z těch úzkých galusek. U těchhle kol bude asi na směsi záležet ještě víc než obvykle. Takže budu prostě muset pořídit 19.

Ty nankangy jsou od vyroby sisaty na vyvazovacce je videt jak krasne skacou.... zkousel jsem reklamovat neuspesne, skoncilo to plichtou ze mi vraliti pulku ceny pneumatik, i ten lem kolem rafku je takovej ... no to se musi videt :-)
Zdar
Havrla
Jezdive: BMW i3 REx; BMW I3, Volvo V70 T6; TM3, Tatra T700-II.
Nejezdive: Tatra 613-4; Skoda 105L